Jdi na obsah Jdi na menu
 


Začátky nohejbalu v Dalečíně...

 

Někdy v roce 1994 se začal hrát v Dalečíně nohejbal na vyšší než vůbec žádné úrovni, kdy se tehdejší nohejbalový mágové (Zdenda Vetešník, Laďa Šauer, Jirka Munzar, Rosťa Klusák, Petr Oliva) přihlásili po pobídce Bystřických nohejbalových přeborníků do okresního přeboru v nohejbale. Skončili tehdy na 11 místě z 12 přihlášených týmů a tak se v další sezóně 1995 začala sezóna s větším nasazením a skončilo se na dobrém 4.místě.. Hrálo se ještě v roce 1998 kdy již začali hrát okres mladší umělci Roman Vetešník, Mira Gloser, Petr Zedník. V roce 1998 začali ve Žďáře chodit trénovat s SKP Žďár n.S. dorostenci Roman Vetešník a Petr Zedník. Na nohejbal začalo chodit v Dalečín více lidí a kolem roku 2003 se začal hrát i v Dalečín nohejbal na solidní úrovni. Určitě tomu přispělo i to, že v letech 2001-2002 hrálo pět Dalečínských krajský přebor jihomoravského kraje za SK Bystřice n.P.

V roce 2004 se však začal hrát okres opět v Dalečíně, kdy se vyhrál první titul přeborníka okresu trojic. Po tomto úspěchu byli pozváni na podzimní dohrávku na lavičku prvoligového SKP Žďár n.S. Mira Gloser a Roman Vetešník, kteří však vydrželi ve Žďáře jen do zimy. Na jaře 2005 se dal Dalečín dohromady s NK Smrček a hráli s tamními domorodci krajský přebor jihomoravského kraje, kde obsadili skvělé 3 místo v kraji. Jezdilo se také na spoustu turnajů, v roce 2005 byl největším úspěchem bronz z turnaje „O pohár města Harrachova“, kde ve finále o bronz porazili BAGOUNI Dalečín hráče pražské Pankráce (1liga) 2:0. Sezóna 2006 přinesla další titul přeborníka okresu, tentokrát družstev mužů. Podařilo se vyhrát okresní přebor i přes hostování čtyř Dalečínských ve vyšších soutěžích.

V roce 2006 byli ve Smrčku na hostování Petr Zeník, Rosťa Gloser, kteří uhráli se Smrčkem v základní části super 2.místo v kraji a vrátili se opět z SKP Žďár n.S. do Smrčku Mira Gloser a Roman Vetešníků. Bohužel se nepodařilo play of a tak jsme se smrčkem obsadili i tak slušné 3.místo v krajském přeboru Vysočiny z celkově 8 týmů.

 

 


2008

...bude doplněno


2009

 ...bude doplněno