Jdi na obsah Jdi na menu
 


TURNAJE:

31. 7. 2009

PROBĚHLÉ TURNAJE - články, výsledky:

- prozatím nejůspěšnější turnajová sezóna SK DRAK Dalečín!!!

 

5.7.2009 KOOPERATIVA CUP, Nedvědice, turnaj trojic „Pernštejnské slavnosti“

- tradiční nohejbalový turnaj trojic se hrál za krásného počasí na 3 hřištích u ZŠ v Nedvědicích. Celkem se turnaje zůčastnilo 21 týmů. SK DRAK Dalečín „A“ ve složení Gloser M., Vetešník a Horváth navázali na výbornou sezónu zimních turnajů a po bojovném výkonu vyhráli ve finále nad týmem „Zoufalci“ z Brna 2:1 na sety. Druhý dalečínský tým DRAK „B“ ve složení Vondra, Gloser R. a Vlasta skončili po dobrém výkonu na 5-8místě. Třetí dalečínský tým SK DRAK „C“ hrál ve složení Šťastný, Oliva a Pavelka. Celkové pořadí : 1.SK DRAK Dalečín A, 2.Zoufalci (Brno), 3. Modřice, 4.Dolní Loučky, 5.Hlinsko, 6.Svinošice, 7.SK DRAK Dalečín B, 8.NK Smrček,…
 
11.7.2009 SMEČ 2009 Kuřim turnaj trojic
- SK DRAK se zúčastnil turnaje v Kuřimi s cílem vyzkoušet novou sestavu, kdy místo M. Gloser zastoupil bratr R. Gloser. Již v základních skupinách se Dalečínským neskutečně dařilo a tak po překvapivé výhře 2:0 nad Dolními Loučkami postupoval SK DRAK z 1.místa ve skupině do vyřazovacích bojů. Spanilou jízdu nové sestavy překazil až v semifinále tým Svinošic, který vyhrál po chybné Dalečínské obraně 2:0 na sety. Dalečín se utkal o bronz s domácím týmem Kuřim „A“, nad kterým bez problémů vyhrál 2:0 na sety. Ve finále nakonec vyhráli Dolní Loučky nad Svinošicemi 2:0. Turnaje se celkem zůčastnilo 15 týmů.
 
25.7.2009 MEMORIÁL MIRDY NĚMCE, Smrček, turnaj trojic
- SK DRAK jel na turnaj obhajovat loňské 1. místo ve složení Gloser M., Gloser R. ,Vetešník, druhý tým z Dalečína jeli reprezentovat Vondra, Pavelka, Oliva. Po odehrání základních skupin mezi celkem 16ti týmy postoupili z druhých míst obě dalečínské formace. Dalečín B nakonec vypadl s místním A-týmem ve čtvrtfinále, obhájci SK DRAK „A“ se bez větších problémů dostali do finále, kde nakonec obhájili loňské vítězství výhrou nad týmem Bouřňáci 2:0. Putovní pohár tak opět putoval na své místo v Dalečínské sbírce.
 
1.8.2009 ŽĎÁRSKÝ POHÁR, Žďár n.S., turnaj trojic

- první ročník turnaje pořádal ligový tým SKP Žďár n.S. za účasti 12 týmů složených z okresních, krajských ale i ligových hráčů. Dalečín nasadil do turnaje 2 trojky, SK DRAK „A“ (Gloser R., Gloser M., Vetešník), SK DRAK „B“ (Vondra, Jež J., Oliva). DRAK „A“ postoupil do play of ze 3 místa, DRAK „B“ postoupil ze 4.místa. Ve vyřazovacím pavouku vypadl „B“ tým s domácími SKP Žďár „A“ po prohře 2:0. DRAK „A“ hrál proti trojce Bedřichova, složené z ligových hráčů a po famózním výkonu postoupil přes černého koně turnaje do semifinále. O postupu do finále nakonec částečně rozhodla chyba rozhodčího, když po prvním vyhraném setu Dalečína 10:6 se v druhém setu za stavu 8:7 pro Dalečín nechal ukecat domácími o bodu pro SKP Žďár n.S. a dalečínští se nechali lehce rozhodit a zápas nakonec prohráli 2:1 na sety. V zápase o třetí místo vyhrál SK DRAK Dalečín nad Litomyšlí 2:1 na sety. O velmi dobré umístění Dalečína se nejvíce zasloužil výborným výkonem na bloku Rosťa Gloser, především v zápase proti Bedřichovu. Ve finále zvítězil nakonec ligový tým Bedřichova „B“ jednoznačně 2:0 nad domácím SKP Žďár. n.S. Nejlepším hráčem turnaje byl zaslouženě vyhlášen Pokorný z vítězného týmu Bedřichov „B“.

8.8.2009 KŘTĚNOV OPEN turnaj trojic Křtěnov (u Olešnice)

- tradiční srpnový pohodový turnaj v nohejbale, který má již za sebou 14 ročníků. Dalečín se naposled zůčastnil v roce 2006, kdy skončil na 3 místě za dvěma týmy z Prostějova. Letos se podařilo v absolutně nové sestavě R. Gloser, R. Vetešník a J. Jež zvítězit v celém turnaji a to bez ztráty jediného setu. Josef Jež měl bezkonkurenční servis který dělal soupeřům velké problémy a ulehčil tak celému týmu obranou fázi a to byl základ výborných výsledků. Na druhém místě skončil složený tým z Olešnice, Křtěnova a Blanska, třetí skončil tým Kuřim "A" a bramborovou pozici obsadila trojice z Černé Hory. Turnaj hrálo celkem 9 týmů. Další putovní pohár je tedy na rok v Dalečíně a doufejme že ne naposledy. Překvapením od pořadatelů bylo občerstvení v podobě mořských specialit na grilu (chobotnice, mořský koník, různé druhy ryb, krevety,...) a pro nedůvěřivce těchto pokrmů také výborná krůta.